2024.05.12. Révész Szilvia - Gyülekezet - Mit kezdjünk vele? 3. rész

Révész Szilvi: Gyülekezet - Mit kezdjünk vele? 3.rész

• Ha a gyülekezet Krisztus teste, melyen keresztül aktuálisan kapcsolódni tud a világhoz, akkor itt és most rajtunk keresztül vajon mi az, amit szeretne megcselekedni?
  • A test több féle tagból áll. Te melyik testrész vagy a testben? Mi a szereped a gyülekezetben? A testrészek közül is vannak előtérben lévők és vannak kevésbé látványos mégis életfontosságú szervek. A te szolgálatod, Szereped, milyen típusú a Testben?
  • A Kolossé 2:19 Szerint az egész test kapcsok és kötelek révén áll össze egésszé. Milyen kapcsolódása itt vannak a tagok felé? Mik azok a “kapcsok”, melyek megerősítik a te személyes betagozódásodat? Hogyan tudnál még kapcsolódni?
  • Ahhoz, hogy minden Rész egészségesen kapcsolódva maradjon Krisztushoz, a legfontosabb az elérhetőség (hogy Jézus rendelkezésére álljunk). Mennyire vagy elérhető Krisztus számára? Mennyire tud használni a test egészében? Egy 1-től 10-es skálán jelenleg hányasra értékelnéd a saját “elérhetőségedet”?